Spożywanie niewielkiej ilości alkoholu

jak to jest z piciem %? mzna sobie lyknac tam raz na dwa tyg np wodke z sokiem? :) podczas zdrowego trybu i cwiczen czy nie?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Podczas diety nie zaleca się picia jakiekolwiek alkoholu, czasami w ograniczonych ilościach czerwone wino. Jeżeli poprosi Pani dietetyka o uwzględnienie wina w diecie, o ile nie będzie przeciwskazań zdrowotnych może się zgodzić.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Jeżeli stara się Pani dba o zdrowie i utrzymywać odpowiednie nawyki żywieniowe to oczywiście alkohol nie jest wskazany. Powoduje on zatrzymanie wody w organizmie oraz wnosi zbędne kalorie. Jesteśmy jednak tylko ludźmi i od czasu do czasu może Pani pozwolić sobie na alkohol jednak wszystko z umiarem:)

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie!

Alkohol jest wysokokaloryczny i może sprzyjać gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. W przybliżeniu: szklanka piwa ma około 110 kcal, lampka wina około 100 kcal, lampka szampana około 80 kcal, kieliszek wódki około 60 kcal, kieliszek ajerkoniaku 140 kcal. Jednak jeśli nie ma przeciwwskazań do spożywania rozsądnej ilości alkoholu raz na dłuższy czas, to można pozwolić sobie np. na drinka.

Po więcej porad żywieniowych zapraszam na
www.diet-coaching.xaa.pl

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska