Czy piwo jest tuczące?

Mam lat 23 i wazę 60 kg i wzrost 180 i chciałem się spytać czy piwo ok 2%lub 6% tuczy ?

Witam Pana,

Piwo jest bardzo kaloryczne i z pewnością nie jest polecane osobom na diecie czy dbającym o utrzymanie odpowiedniej sylwetki. Dwa piwka po pracy to niby nic takiego, ale to aż litr napoju i ponad 500kcal! Piwo charakteryzuje się także bardzo wysokim Indeksem Glikemicznym (najczęściej powyżej 100) . Oznacza to, że po jego wypiciu szybko podnosi się poziom cukru we krwi. Tempo wzrostu cukru przewyższa nawet reakcje po przyjęciu czystej glukozy. Dodatkowo piwo najbardziej ze wszystkich napoi procentowych wzmaga apetyt.
Wypijane w większych ilościach może prowadzić również do nadwagi i otyłości. Wnosi on tzw. ,,puste kalorie’’. Określenie to odnosi się do braku jakichkolwiek wartości odżywczych alkoholu poza wysoką dawką kalorii.
Alkohol wymaga szybkiego spalenia przez nasz organizm, nie jest on magazynowany. Dlatego też przemiana materii spada – organizm zajmuje się rozkładem alkoholu, a spożywane tłuszcze czy cukry gromadzą się w tkance tłuszczowej. Dodatkowo alkohol odwadnia organizm, dlatego też wymagane jest ciągłe uzupełnianie płynów przy pomocy czystej wody mineralnej. Wypłukuje on także witaminy i cenne minerały.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie! Alkohol jest wysokokaloryczny i może sprzyjać gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. W przybliżeniu: szklanka piwa ma około 110 kcal, lampka wina około 100 kcal, lampka szampana około 80 kcal, kieliszek wódki około 60 kcal, kieliszek ajerkoniaku 140 kcal. Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, nie tylko piwo jest kaloryczne, ale również przekąski, które do piwa się spożywa. Najbardziej ekonomicznie pod kątem kalorii wypada wódka.
Po wskazówki dotyczące redukcji masy ciała zapraszam na mój blog: http://www.blogspa.pl/jak-schudnac/, gdzie znajdzie Pan wiele intersujących informacji nei tylko o diecie, ale i o ćwiczeniach.

Wojciech Budziosz
https://ranking.abczdrowie.pl/d/wojciech-budziosz-dietetyk-katowice-31623