Stan po usunięciu endometriozy i wynik badania nasienia a planowanie ciąży

Witam, jestem po laparoskopii. Usunięto 4 ogniska endometriozy, jedno na jajniku. Diagnoza-endometrioza IIst. Jajowody drożne, aparaty strzępkowe prawidłowe. Wszytskie hormony, łącznie z AMH w normie. Po jakim czasie najczęściej, jeśli w ogóle, dochodzi do zapłodnienia po laparoskopii? Mąż ma morfologię 4% prawidłowych plemników, ruchliwość ogólna 28%, ilość 100 mln w ejakulacie. Czy mamy szanse na naturalne poczęcie, czy powinniśmy się kierować ku wspomaganym metodom rozrodu?

witam,
parametry nasienia nie są najlepsze,
myślę że mogą Państwo spróbować naturalnie po 1-2 miesiącach od zabiegu, gdy próby będą nieskuteczne przez 6 miesięcy wtedy możecie zgłosić się do poradni leczenia zaburzeń płodności