Stany depresyjne, brak sensu i celu w życiu

Maciej, 24 lata. Problemy się namnożyły. Kompletnie niesatysfakcjonujące studia, trzecie już z kolei. Z pracą ciężko i każda wydaje się już bezsensowna oraz rozstanie z chłopakiem, którego bardzo się kochało i z którym były wspólne plany. Jedyne pomysł to wyjazd zagranicę - ale z wykonaniem może być ciężko, bez wykształcenia, z średnią znajomością języków, brakiem jakiegoś większego wsparcia ze strony rodziców. Od tego wszystkiego stany depresyjne, z rana największe, brak sensu i celu w życiu

Rzeczywiście wygląda na to, że powtarzające się niesatysfakcjonujące decyzje w życiu doprowadziły Pana do obecnej sytuacji. Powatrzalność mogła podziałać w taki sposób, że obecnie czuje Pan bezradność i bezcelowość. Uważam, że powinien Pan skorzystać z konsultacji psychologicznej - wraz z psychologiem ułoży Pan sobie to, co dotychczas nie poszło zgodnie z planem, oraz stworzycie cele do zdobycia w przyszłości. Czasami pomoc bezstronnej osoby jest niezbędna, by móc popatrzeć na swoje dokonania z innej perspektywy. Polecam z niej skorzystać. Pozdrawiam.

Proszę koniecznie zgłosić się do psychologa i rozpocząć psychoterapię. Przyjrzenie się przyczynom niepowodzeń, wspólna praca nad zmianą pozwoli Panu odbudować poczucie własnej wartości, wiary w siebie i sens swojego życia.

Dzień dobry,

Jeżeli CHCE Pan zmienić swój sposób funkcjonowania / przeżywania to namawiam na osobistą konsultacje z psychoterapeutą, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia (tj.psychoterapii).
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.