Starania o dziecko przy stwierdzonym Hashimoto

Stwierdzone Hashimoto od 3 lat,ostatni rok tsh wynosiło 0,7,udało mi się schudnąć 20kg, przy tej samej diecie przytyłam 10kg w ciągu 2 miesięcy i znowu mam typowe objawy,podejrzewam insulinooporność. Mam kortyzol 2x wyższy niż górna norma.Chcę zmienić lekarza,nie widzi w tym nic złego i nie chce poszerzyć badań o nadnercza ,przysadkę.Zaczynam starania o dziecko,jakie badania powinnam wykonać?Biorę wit.d,a,e,selen,cynk,magnez+b12,kwas foliowy,omega3. CRP zawsze podwyższone,glukoza stopniowowyższa

Szanowna Pani,

Kortyzol dwukrotnie przekraczający górną normę wskazuje na stan chorobowy i wymaga szczegółowej diagnostyki w kierunku zespołu Cushinga. Proszę ew. oznaczyć sobie na własną rękę dodatkowo ACTH rano i powtórzyć kortyzol - oba badania najpóźniej o 7-8 rano. Jeśli wyniki będą nieprawidłowe, powinna Pani wyegzekwować skierowanie do szpitala celem dalszej diagnostyki. Lekarz rodzinny ma ograniczony panel diagnostyczny, więc w ramach praktyki lekarza rodzinnego nie da się niestety zrobić tych wszystkich badań.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz