Sterydy wziewne przy astmie oskrzelowej

Witam.Leczę się na astmę oskrzelową przyjmuje sterydy wziewne ,oraz inne leki w formie inhalatora .Od kiedy stosuję leki mam jakby skurcze w gardle nie mogę złapać powietrza po prostu mnie zatyka, nie dzieje się to bezpośrednio po wzięciu leków tylko po prostu sporadycznie , dodam ze płuczę gardło wodą zaraz po inhalacji mimo tego moje gardło jest zaczerwienione,mam chrypkę i własnie te jakby skurcze wcześniej kiedy nie brałam leków nic takiego nie miało miejsca co mi może być ? proszę o porade

Piotr Pilarski

Mogą to być objawy infekcji jamy ustnej. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.