Stosowanie ćwiczeń odchudzających nie obciążających kolan

Chciałabym schudnąć. Spalić tkankę tłuszczową z brzucha, uda i trochę pupy, ponadto wyrzeźbić pośladki. Niestety mam problemy z kolanami, więc ćwiczenia typu przysiady, czy podpór przy ścianie odpadają. Co może mi Pani powiedzieć o bieganiu na bieżni? Czy ćwiczenia Mel B na pośladki mi pomogą? Jak często wykonywać jakie ćwiczenia,oraz co jeść? Mam 19 lat, 176 cm oraz 75 kg. Nigdy nie byłam specjalnie otyła, jednak najbardziej przeszkadzają mi duże uda. Jeszcze jak ujędrnić ciało i zwalczyć celul

Jeżeli ma Pani problem z kolanami to w ramach treningu na spalanie najbezpieczniejsze będzie dla Pani pływanie. Bieg i dowolne ćwiczenia wykonywane na stojąco będą bardzo obciążać stawy kolanowe. Co do ćwiczeń rzeźbiących to jest wiele, które można wykonywać bez obciążania kolan (w pozycji leżącej lub klęczącej) i takie bym polecała. Co do ujędrniania ciała i zwalczania celulitu dobrą skutecznością charakteryzują się codzienne masaże wykonywane z pomocą masażera. Ważna jest tu regularność, nie musi to być wykonywane bardzo długo, ale codziennie. Inną metodą są naprzemienne kąpiele zimną i ciepłą wodą. Co diety to biorąc pod uwagę Pani młody wiek i prawidłową masę ciała zalecałabym zwrócenie szczególnej uwagi na jakość posiłków, niekoniecznie ich ilość. Proszę pamiętać o spożywaniu dużej ilości owoców i warzyw, zastąpienie białego pieczywa, ryżu i makaronu produktami pełnoziarnistymi, proszę pamiętać o spożywaniu orzechów i wartościowych olejów roślinnych, ryb 3-4 razy w tygodniu. Jeżeli będzie Pani miała wątpliwości co do treningu polecam osobisty kontakt z trenerem personalnym, który pokaże Pani w jaki sposób może Pani bezpiecznie ćwiczyć.