Stosowanie Daylette a dodatkowa antykoncepcja

Witam. 16 stycznia miałam ostatnią miesiączkę. W lutym miesięczka się nie pojawiła, poczekałam do marca, też jej nie było więc poszłam do ginekologa. Miałam robione USG dopochwowe i badanie krwi. Nic nie wykryło, wszystko Ok, jednak miesiączki nie ma. Ginekolog wypisała mi tabletki antykoncepcyjne daylette które mają odbudować moją gospodarkę hormonalną. Biorę je od 21 marca Moje pytanie to kiedy zaczną one na tyle działać aby można było przestać używać dodatkowej antykoncepcji np prezerwatyw

Jeśli stosuje Pani tabletki bezbłednie, po 7 dniach można zrezygnować z dodatkowej antykoncepcji. jednocześnie przypominam, że tabletki nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.