Stosowanie diety redukcyjnej po artroskopii

Witam, zastanawiam się czy mogę rozpocząć dietę redukcyjną już teraz? Jestem po zabiegu artroskopii (uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego st. 1) i nie mogę na chwilę obecną przeciążać nogi. Czy ujemny bilans kaloryczny może spowodować utratę mięśni zamiast tkanki tłuszczowej. Czy lepiej z dietą poczekać po zakończeniu leczenia? Ważę ok. 85kg przy wzroście 166 cm. Dziękuję za informację zwrotną Paweł.

W trakcie różnych diet najpierw tracimy wodę a następnie tkankę tłuszczową. Jeśli będzie Pan ćwiczył odpowiednie mięśnie to do zmniejszenia ich masy nie dojdzie