Stosowanie leków w leczeniu psychiatrycznym

Witam mam problem otóż przyjmuje od psychiatry takie leki jak WellButrin(bupropion-Inhibitor wychwytu zwrotnego DA i NA i zażywam też Benzodiazepiny to Klonazepam i mam pytanie czy klonazepam działając na układ GABA-ergiczny z tego co mi wiadomo bupropion to stymulant a słyszałem gdzieś ,że GABA niweluje działanie stymulantów czyli w konsekwencji działania bupropionu?I czy branie BZD(KLONAZEPAM) nie wpłwywa jakoś niekorzystnie na działanie terapeutyczne bupropionu??To pytanie dla psychiatrów.

Witam,
Wellbutrin to lek przeciwdepresyjny, a nie stymulant. Nie rozumiem pomysłu na połączenie go z klonazepamem, który to jest benzodiazepiną o dość silnym potencjale uzależniającym . Nie wiem, jakie ma Pan objawy, być może jest to uzasadnione (silny lęk, ryzyko napadów drgawkowych?). Samo połączenie jest dozwolone, ale klonazepam nie powinien być stosowany dłużej niż kilka tygodni, a najlepiej odstawić go najszybciej, jak się da (ze względu na ryzyko uzależnienia).
Pozdrawiam

Używasz benzodiazapinę- jest to środek uzależniający do stosowania krótko- do 3 tygodni, przy dłuższym używaniu powoduje uzależnienie, zaburzenia koncentracji i uwagi,wzrasta tolerancja na lek i potrzeba przyjmowania coraz większych dawek, mogą występować objawy zespołu abstynencyjnego np. lęki, niepokój, poty, drżenie mięśniowe, lekarz powinien Cię o tym poinformować.Są to wiadomości ważne i praktyczne dla pacjenta poza podejściem "cyberfarmakologicznym".