Stosowanie Spamilanu na nerwicę lękową

Cierpie na nerwice lękową, żazywam Spamilan 10mg 1-0-1 od miesiąca ale jakos nie czuje poprawy a czuje jakby mi sie nawet troszke pogorszylo samopoczucie tylko i do tego od dwoch dni mam nagle ataki stresu bez zadnej przyczyny ze aż zaczyna mnie mdlić i dostaje odruchów wymiotnych, do tego tez od dwóch dni mam bóle podbrzusze ale po oddaniu stolca przechodzą raz a raz nie tylko dopiero po kroplach miętowych. Czy to jest na tle nerwowym czy cierpie na powazniejsza chorobe?

Natomiast w przypadku opisywanych objawów należy w pierwszej kolejności wykluczyć przyczyny somatyczne, czyli warto pomyśleć o wizycie u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Wykluczenie przyczyn somatycznych pozwala przypisać dane dolegliwości do skutków nerwicy i stresu.
Proszę pamiętać, że definitywne leczenie nerwicy lękowej to najczęściej psychoterapia, wyniki farmakoterapii bywają mniej trwałe, a metody te można łączyć.

Witam, czasem kiedy nadal stabilizuje się lek daje objawy, które uważamy za pogorszenie stanu, jednak powinien Pan skonsultować się z lekarzem, który dobrał farmakoterapię. Doradzam podjęcie psychoterapii przy zdiagnozowanej nerwicy lekowej, takie leczenie(psychiatra+psychoterapia) daje lepsze efekty. Pozdrawiam.