Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych bez badań

Witam. Mam pytanie dotyczące antykoncepcji. Czy mogę bez żadnych obaw zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne mimo że lekarz nie zrobił mi żadnych badań przed doborem pigułek?

Witam serdecznie. Zgodnie z zasadami nie powinno się rozpoczynać stosowania antykoncepcji bez uprzednich badań. Jeżeli jednak jest Pani osobą młodą, bez obciążeń można tak postąpić.