Stosowanie tabletek na cholesterol

Dzien dobry. Mam pytanie . 2.5 roku temu miałem ogromne problemy z cholesterolem , mam 32 lata i mam chorobe ktira nają starsi ludzie ( zakrzepy w krwi ) od tego komentu muszę brać leki do końca życia ponieważ zakrzep sorawił że nie widzę w jednym oku 25 %. Ale koje pytanie jest takie. Czy ja muszę do końca życia brać tabletki na chokesterol czy mogę np raz w tygodniu albo po zakupieniu apararu do mierzenia cholesterolu brać tylko wtedy jak będzie wysoki. Nie chcę truć sie codziennie

Myli pan dwie rzeczy. Po pierwsze prawdopodobnie ma pan wykryta nad krzepliwość. Z tego powodu używa pan lek przeciwkrzepliwy. Jeśli nie będzie pan brał tego leku to może wytworzyć się zakrzep i nawet doprowadzić do śmierci.. Niestety jedna choroba drugiej nie wyklucza. Jeśli pana schorzeniu towarzyszy hipercholesterolemia to lekarz zalecił lek na cholesterol. Lek używa pan celem obniżenia cholesterolu, a tym samym celem zmniejszenia ryzyka zawału, udaru mózgu itp. Stosowanie tego leku ma sens jeśli stosuje się te leki regularnie codziennie. Nie można stosować tylko w razie wysokiego cholesterolu. Mogę pana uspokoić,że stosowane dzisiaj leki przeciw-cholesterolowe są bezpieczne i nie powodują jakiś specjalnych chorób np wątroby itp. Mogą oczywiście mieć działanie niepożądane, ale od tego jest lekarz żeby pilnował tego. Biorąc te leki zmniejsza pan ryzyko chorób, o których pisałem jak i w ogóle śmierci. Trzeba je więc brać i nie martwić się, że to chemia itp. Nie truje się pan codziennie, tylko leczy codziennie.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.