Stosowanie Zinnatu 500 mg na ostre zakażenie górnych dróg oddechowych

Dzień dobry!Od wt. wieczorem biorę antybiotyk Zinnat 500 mg 0,5 tabl co 12 h na ostre zakażenie górnych dróg oddechowych i Erdomed 300 mg 1 tabl rano i południe,rozpoznanie to m.in. gardło z ropną wydzieliną,nad płucami szmer pęcherzykowy,kaszel.Od wt. rano mam ciągle powracający stan podgorączkowy-dzisiaj rano było to 37, 6.Od wczoraj też katar.Co jakiś czas bóle mm-kostne.Bardzo proszę o odpowiedź,ile czasu powinnam brać ten antybiotyk i czy w trakcie leczenia antybiotykiem można iść do pracy.

Lek. Katarzyna Szymczak

7 dni, chyba że lekarz zalecił inaczej, dodatkowo może pan stosować leki przeciwbólowe w razie potrzeby, jeśli samopoczucie jest dobre można chodzić do pracy.
Pozdrawiam