Kobieta , 27 lat Dzień dobry!Od wt. wieczorem biorę antybiotyk Zinnat 500 mg 0,5 tabl co 12 h na ostre zakażenie górnych dróg oddechowych i Erdomed 300 mg 1 tabl rano i południe,rozpoznanie to m.in. gardło z ropną wydzieliną,nad płucami szmer pęcherzykowy,kaszel.Od wt. rano mam ciągle powracający stan podgorączkowy-dzisiaj rano było to 37, 6.Od wczoraj też katar.Co jakiś czas bóle mm-kostne.Bardzo proszę o odpowiedź,ile czasu powinnam brać ten antybiotyk i czy w trakcie leczenia antybiotykiem można iść do pracy.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

7 dni, chyba że lekarz zalecił inaczej, dodatkowo może pan stosować leki przeciwbólowe w razie potrzeby, jeśli samopoczucie jest dobre można chodzić do pracy.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Kaszel – Kaszel jest odruchem obronnym wywołanym przez podrażnienie błony śluzowej. Jest najczęściej spotykanym objawem chorób układu oddechowego. Odruch kaszlowy może być wywołany przez dostanie się do dróg oddechowych ciała obcego, zwiększonej zawartości gazów drażniących we wdychanym powietrzu, pyłów, nadprodukcji wydzieliny w drogach oddechowych, a także przez działanie czynników chorobotwórczych (bakterie, wirusy, grzyby).
  • Katar – Katar powstaje, gdy tkanki nosa i naczynia krwionośne produkują nadmiar płynu lub śluzu, który wypływa z nosa lub spływa po tylnej ścianie gardła. Katar może pojawić się w wyniku przeziębienia, grypy, kontaktu z alergenami (kurz, pyłki roślin, sierść zwierząt) lub substancjami drażniącymi (np.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Kaszel

Suchy kaszel - najgorszy objaw przeziębienia

Suchy kaszel - najgorszy objaw przeziębienia

Kaszel, katar, ból gardła i głowy - doskonale wiemy, co to oznacza, mamy przeziębienie lub grypę. Zazwyczaj wymienione dolegliwości idą ze sobą w parze. Jednak według badań przeprowadzonych przez instytutu Millward Brown jedna z nich jest dla nas szczególnie...