Strzępki włóknika i histiocyty, bez komórek atypowych

Witam uderzylem sie w pracy w piszczel. Lekko napuchł pomyslalem ze to normalne ale po 3 tyg zaczal rosnac Wiec poszedlem do chirurga ktory to zbagatelizowal bo myslal ze krwiak Po uporczywym proszeniu sie o badania zrobil mi je i tak : Na rtg i usg nic nie wyszlo oprocz obrzeku A na biopsii : W rozmazach ze strefy obrzęku uzyskano strzępki włóknika i histiocyty, bez komórek atypowych. Dzis znow bylem i chirurga ktory twierdzil ze to tluszczak moze byc, a to juz nowotwor jest z tego co widze

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nawet jeżeli to tluszczak nie ma powodów do obaw. Jest to zmiana niegroźna. Włókniny mogą jednak być konsekwencją obecności krwiaka.