Suchość i nadmierna wilgoć w nosie a posiadanie świnek morskich

Witam Państwa, Od około dwóch tygodni zmagam się z suchością i nadmierną wilgocią w nosie oraz poczuciem "braku dostatecznej ilości tlenu w powietrzu" pomimo codziennego wietrzenia mieszkania. Ponad osiem miesięcy temu zaadoptowałam dwie świnki morskie. Czy możliwe jest, by te gryzonie mogły po takim długim czasie nagle spowodować u mnie reakcje alergiczne?

Witam.

Alergie mogą pojawiać się zarówno po krótkiej jak i dłuższej ekspozycji na alergen. Niestety zwierzątka futerkowe mogą uczulać. Proszę zaobserwować reakcje organizmu poza domem. Można również spróbować oddać na jakiś czas świnki zaufanej osobie i sprawdzić reakcję. Proszę również udać się do alergologa celem wykonania odpowiednich testów.

Pozdrawiam.