Suplementacja Bcaa i Glutaminy

Witam, Mam pytanie odnośnie stosowania suplementacji w postaci BCAA i Glutaminy. Czytam na temat tych suplementów i są rożne opinie,są tez takie,iż w moim wieku (56 lat) są nawet wskazane. Nadmieniam,iż prowadzę dość aktywny tryb życia, siłownia,czasami basen,chodzenie po lesie. Proszę o pare słów nt moich wątpliwości. Pozdrawiam, Andrzej

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

Bardzo dobrze że prowadzi Pan aktywny tryb życia, nie wiem tylko czy suplementy chce Pan brać w celu zwiększenia masy mięsniowej czy chodzi Panu o dobrą kondycję? Jeżeli ma Pan niedobór białka w diecie może Pan suplementować, przed suplementacją warto wykonać morfologię i próby wątrobowe.

Pozdrawiam serdecznie