Swędzi mnie pochwa i wydziela mi się biała, gęsta maź

Witam z mojej pochwy wydzielą się gęsta biała maź i do tego strasznie mnie swędzi... Proszę o pomoc. Mam 15 lat i nigdy nie byłam u ginekologa, a dodatkowo mam takie dość nietypowe kontakty z mamą, iż wstydzę się rozmawiać z nią o sprawach typu: sex, miesiączka, antykoncepcja itp. Ps. Mam oczywiście miesiączkę od 6 klasy.

Witam serdecznie.

Objawy w postaci białej wydzieliny z pochwy oraz świądu w okolicy pochwy są najprawdopodobniej objawem stanu zapalnego dróg rodnych. W tej sytuacji wskazana jest wizyta u ginekologa. Należy włączyć odpowiednie leczenie ponieważ stan zapalny może się rozszerzać. Takie nie leczone stany zapalne mogą w przyszłości skutkować problemami z zajściem w ciążę.
Na wizytę do ginekologa musi się Pani zgłosić z rodzicem.

Pozdrawiam.