Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szanse zapłodnienia przy antybiotyku i Lesiplus

Biorę już trzecie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Lesiplus,jestem przy 7 tabletce. W środę w południe współżyłam z moim chłopakiem bez dodatlowego zabezpieczenia. Nie skończył we mnie jednak trochę zostało na moich wargach sromowych. Wieczorem o godz. 21:00 okazało się że muszę wziąć antybiotyk Tauromentin,który obniża działanie tabletek anty. Słyszałam że plemniki mogą żyć jeszcze 72h zatem czy w trakcie brania już trzeci dzień antybiotyku czy w tym przypadku istnieje szansa zapłodnienia?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Magdalena StusiĹska
75 poziom zaufania

Nawet podczas stosowania antykoncepcji nigdy nie ma 100% pewności że nie dojdzie do zapłodnienia- jednak w opisanej sytuacji jest to mało prawdopodobne.

Do jej zainteresowań medycznych należy anestezjologia i intensywna terapia, radiologia, ginekologia, medycyna rodzinna, a także medycyna ratunkowa.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy