Szybkie bicie serca i nerwowość po większych posiłkach

Od 2 lat mam nerwicę. Występowały u mnie ataki paniki, szybkie bicie serca, nerwy, strach. Razwzmożone objawy wystąpily po spożyciu posiłku (cukrów), wylądowałam na SORze. Zalecono ograniczenie cukru i odesłano do domu. Kilka dni później zrobiłam pomiar cukru na czczo: wynik 90. Nadal jednak po większych posiłkach odczuwam szybkie bicie serca i straszne nerwy. Czy pomiar na czczo jest jednoznaczny z tym, że nie mam cukrzycy, czy należy wykonać dodatkowe badania?

Witam!
Pani wynik oznaczenia poziomu cukru na czczo jest prawidłowy. Nie ma potrzeby wykonywania dalszych badań w tym kierunku.
Natomiast opisywane przez Panią objawy wydają się mieć podłoże nerwicowe. Myślę że najbardziej użyteczna w tym przypadku byłaby konsultacja z psychologiem w formie rozmowy na temat niepokojących Panią objawów. Psycholog może poprzez rozmowę pomóc Pani zrozumieć, dlaczego takie objawy występują akurat po obfitych posiłkach. Być może jest to silnie zakorzeniony lęk przed rozwojem cukrzycy lub poczucie winy związane ze zjedzeniem większego posiłku? Być może wymaga Pani zastosowania leków lub zwiększenia ich dawki, tak żeby objawy nie utrudniały Pani codziennego życia.