Szyszynka ok. 10mm śr. o niejednorodnym sygnale w obrazach T1- i T2-zależnych

Proszę o interpretacje wyniku rezonansu: Badanie MR mózgu Szyszynka ok 10mm śr, o niejednorodnym sygnale w obrazach T1- i T2-zależnych, z niepełnym wygaszeniem sygnału z płynu m-r w sekwencji CISS w obrębie lewobocznej części zbiornika blaszki czworaczej w sąsiedztwie szyszynki - wskazana dokładniejsza ocena tej okolicy w badaniu MR z kontrastem oraz w cienkowarstwowej sekwencji CISS. Nie stwierdzam innych nieprawidłowych ognisk ani zaburzeń dyfuzji w strukturach mózgu i tylnej jamy czaszki.

Lekarz rozpoznanie stawia w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz badanie pacjenta. Ważne są też inne informacje jak np choroby dodatkowe, choroby w rodzinie itd.

Proszę z wynikiem badania udać się do lekarza, jak wynika z opisu, obraz jest niejasny i badanie należy rozszerzyć o dodatkowe sekwencje.