Tabletka wzięta dzień wcześniej. Co z antykoncepcją?

Witam. Przez przypadek skróciłam przerwę w braniu tabletek o jeden dzień. Zamiast w sobotę, przyjęłam tabletkę już w piątek. Czy w takim wypadku po skończeniu tabletek a będzie to czwartek, powinnam zrobić również sześciodniową przerwę i przyjąć ją w kolejny czwartek, czy też siedmiodniową lub ośmiodniową, by powrócić do wcześniejszego terminu. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Skrócenie przerwy nie obniża skuteczności antykoncepcji. Po zakończeniu aktualnego opakowania należy zachować przerwę nie dłuższą niż 7 dni (można ją dowolnie skrócić) by skuteczność antykoncepcji nie uległa zmniejszeniu.