Tabletki na wywołanie okresu a antykoncepcja

Witam. Dostałam R*** na wywołanie okresu, mam zażywać przez 5 dni dwa razy dziennie. Nie wiem, kiedy zacząć brać następne, aby działały antykoncepcyjnie. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Skoro musi Pani stosować tabletki na wywołanie miesiączki, to znaczy że najpewniej Pani płodność jest istotnie ograniczona. Skoro chce Pani uzyskać działanie antykoncepcyjne tabletek, to nie ma sensu wywoływać teraz krwawienia. Może Pani po prostu zacząć przyjmować po 1 tabletce dziennie, zaczynając dowolnego dnia, i po 7 dniach będzie Pani miała pewność, że owulacja jest zahamowana.

Pozdrawiam serdecznie!