Tabletki Placebo a dodatkowe zabezpieczenie

Dzień dobry. Od ponad pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne daylette. Mniej więcej 2 tygodnie temu spóźniłam się z wzięciem tabletki o 9 godzin. Teraz biorę tabletki placebo i powinno nastąpić krwawienie. Moje pytanie to: Czy mogę podczas brania placebo współżyc z moim chłopakiem bez dodatkowych zabezpieczeń?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jedne opóźnienie w dodatku 2 tygodniu temu nie powinno mieć to wpływu na skuteczność stosowanej terapii, nie mniej jednak może Pani zastosować dodatkowe zabezpieczenie co zminimalizuje ryzyko zajścia w ciążę. Pozdrawiam