Tabletki po stosunku a prawdopodobieństwo ciąży

Witam mam 19 lat w noc sylwestrową odbyłam stosunek z partnerem podczas którego pekła nam prezerwatywa. Dziś udałam sie do lekarza ktory dał mi na miejscu wycięte 6 tabletek i kazał brać po 2 przez 3 dni. Nie wiem jak one się nazywają, jedyne co jest na nich napisane to przy każdej tabletce dzień tygodnia. Czy jest to skuteczna metoda aby nie doszło do niechcianej ciąży czy lepiej udać się do kolejnego lekarza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie jestem w stanie ocenić jakie tabletki polecił Pani przyjmować lekarz. Zapewne są to jednak tabletki antykoncepcyjne a taka metoda zabezpieczenia po stosunku jest nazywana metodą Yuzpe. Jeśli ma Pani wątpliwości, czy takie postępowanie będzie skuteczne, proszę udać się do innego specjalisty ginekologa.