Tatuaż a picie pokrzywy

Laserowe usuwanie tatuażu a picie pokrzywy ? Witam, Byłam dzisiaj na usuwaniu tatuażu. Niestety nie zostałam zapytana stricte o pokrzywe która pije codziennie. Jak narazie ze skóra poza zaczerwieniem nic się nie dzieje. Chciałam się dowiedzieć jakie mogą być konsekwencje co się może stać ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w takim wypadku może wystąpić reakcja alergiczna, natomiast jeżeli pije Pani pokrzywę w umiarkowanej ilości – to jest 1-2 napary dziennie, to prawdopodobnie nie ma powodu do obaw.

Na wszelki wypadek proszę odstawić picie pokrzywy na czas zakończenia terapii laserem, a także unikać pokrzywy przez cały czas regeneracji skóry. W tym okresie proszę także szczególnie unikać ekspozycji skóry na słońce, ponieważ zioło to może mieć działanie światłouczulające.

Nagietek, skrzyp polny, pokrzywa i dziurawiec to zioła, których stosowanie jest przeciwwskazane w okresie przeprowadzania zabiegów z użyciem lasera.

Zachęcam do lektury naszych artykułów: https://uroda.abczdrowie.pl/laserowe-usuwanie-blizn oraz https://uroda.abczdrowie.pl/wykorzystanie-zabiegow-laserowych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.