Test ciążowy przy podejrzeniu ciąży

Czy jak się brało tabletki i ma się podejrzenie (dość duże), że jest się w ciąży to test ciążowy może wyjść negatywny?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli test ciążowy został wykonany prawidłowo przynajmniej po 2 tygodniach od ostatniego stosunku to wynik należy uznać za wiarygodny. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.