Test obciążenia glukozą na czczo i po posiłku w 26. tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 26 tyg.ciąży. W teście obciążenia glukozą 75 g na czczo miałam wynik 90,20 mg/dl a po 2 godz. od wypicia 152.20 mg/dl. Chciałam zapytać czy to już cukrzyca ciążowa? Jeśli tak, to jaką dietę powinnam stosować ( ile posiłków i o jakiej kaloryczności) mając 155 cm wzrostu i obecną wagę 57 kg? Dodam, że dzisiaj zmierzyłam cukier glukometrem i przed obiadem miałam 90 mg/dl cukru , a po dwóch godz. od zjedzenia 144 mg/dl. Czy powinnam ten cukier mierzyć po 1 h, czy po 2 h od zjedzenia

Magdalena StusiĹska

Cukrzycę ciążową rozpoznajemy jeżeli glikemia na czczo wynosi 92–125 mg/dl a wynik w tescie po 2h mieści się w granicach 153–199 mg/dl. Pani wynik jest więc na granicy normy. Należy zastosować dietę cukrzycową, szczegóły diety powinien omówić z Panią lekarz.