Tętniak 4,5 mm jednej z gałęzi czołowej tętnicy przedniej mózgu lewej

Witam, Mój tata miał robione CT AGIO mózgowia wyszedł tętniak 4,5 mm jednej z gałęzi czołowej tętnicy przedniej mózgu lewej? ze znakiem zapytania. Ocena radiologiczna była bardzo trudna ze względu na nakładanie się leżących pośrodkowo naczyń i brak możliwości dokładniejszego prześledzenia ich przebiegu. Kolejne badanie angio-MR nie wykluczyło zmian o charakterze tętniaków. Dzisiaj miał robiony RM z kontrastem i jestem ciekawa czy to badanie jest w stanie potwierdzić lub wykluczyć tetniaka?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! MRI z kontrastem jest badaniem bardzo dokładnym. Powinno potwierdzić lub wykluczyć zmiany o charakterze tętniaków.