Transmitowanie, kontrolowanie i nasyłanie myśli

Dzień dobry. Leczę się u psychologa, jestem DDA i mam depresję. Zrobiłam sobie test SCL-90 i wyniki wyszły mi wszystkie wysokie i bardzo wysokie. Chciałam tylko spytać co to jest transmitowanie myśli, kontrolowanie myśli i nasyłanie myśli? Móglby mi ktoś to wytłumaczyć? Dziękuję z góry.

Witam. Transmitowanie myśli, kontrolowanie myśli z zewnątrz i nasyłanie myśli oznaczają pewne zniekształcenie (czasami urojeniowe) w naszym rozumieniu relacji z innymi ludźmi. Chodzi o to, że możemy mieć poczucie, że inni ludzie wiedzą o czym myślimy lub co uważamy albo odwrotnie to my jesteśmy pewni, że na pewno wiemy co kto ma na myśli. Tymczasem często jest tak, że się mylimy. Wiedzę na temat innego człowieka możemy uzyskać jedynie rozmawiając z nim bezpośrednio.
Powinna Pani wyniki tego testu omówić ze swoim terapeutą. On bowiem zna Panią bezpośrednio i potrafi odnieść uzyskane wyniki do Pani codziennego funkcjonowania. W ten sposób będzie Pani miała szansę poszerzyć wiedzę o sobie, zastanawiać się oraz zmieniać dotychczasowe rozumienie relacji.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl