Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trudność w radzeniu sobie ze złością

Witam. Mam problem. Zawsze kiedy mam dobry humor i jestem radosna to w pewnym momencie nastapi taka chwila kiedy ktos powie cos co mi sie nie podoba zdenerwuje sie i juz do konca dnia nie moze mi przejsc czasami nawet przez pare dni. Co mam z tym zrobic.? Czasem nawet gdy pokloce sie z kims to nie przechodzi mi nawet tydzien.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Charakterystyka bólu depresyjnego

Dr Dariusz Wasilewski opowiada o bólu odczuwanym podczas depresji. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o depresji, zapoznaj się z wypowiedzią naszego eksperta.

Trudność, z jaką się Pani zmaga wydaje się powszechna u młodych osób. Jest Pani aktualnie w przełomowym momencie życia- w czasie stawania się dorosłą, w okresie dużych zmian i silnych, czasem skrajnych emocji, nad którymi może być trudno zapanować. Czas wczesnej dorosłości to też moment budowania swojej tożsamości. Być może złości Panią to, co sprzeczne z obrazem samej siebie, gdy np. ktoś myśli o Pani inaczej niż mogło się wydawać. Możliwe, że trudno jest Pani zdystansować się od opinii innych i przyjąć, że ktoś może mieć inne zdanie i to jest w porządku i że ten fakt wcale nie musi niszczyć znajomości. Pozdrawiam, Kamila Zaleńska- Hajduk

0

Witaj, Spróbuj zasięgnąc porady w najbliższej poradni psychologicznej lub popytaj pedagoga w szkole/o ile jesteś uczennicą/o miejsca,gdzie organizuje się treningi grupowe z zakresu komunikacji,asertywności itp.Możesz także skorzystać z indywidualnej pomocy w każdej placówce zatrudniającej psychoterapeutów lub psychologów /słuzba zdrowia,poradnie psychologiczno-pedagogiczne/.Tylko poradż się życzliwych osób i zapisz na wizytę. Pozdrawiam.Będzie dobrze.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Witam, Jesteś młodą osoba, która dopiero powoli zaczyna rozumieć siebie i wciąż szuka odpowiedzi na pytania "jaka ja na prawdę jestem? " Nie jest łatwo w takim momencie przyjmować krytykę lub opinie, które zaburzają widzenie świata. Dobrze by było przyglądnąć się tym odczuciom, by zobaczyć czy to komentarze/ wypowiedzi konkretnych ludzi Cię bolą czy każdego człowieka i o jakiej treści. Być może przyczyna są kompleksy lub niska samoocena. Przyczyn może być wiele, a rozumiejąc je łatwiej jest zrozumieć siebie, akceptować i/ lub dokonywać zmiany.
powodzenia!!!! pozdrawiam Krystyna Zelek

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy