Trudności z wzięciem pełnego oddechu

Co mi jest ? Nie mogę wziąć pełnego oddechu i bardzo się męczę podczas wysiłku. Zanim wezmę pełny oddech to trochę potrwa. Oraz mam płytki oddech a jak wezmę pełny oddech to aż mnie boli w mostku. Co mi jest ? Tak jest już parę miesięcy.

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, mogą mieć charakter psychosomatyczny i powstawać na tle zaburzeń lękowych, ale należy również zrobić rozpoznanie w kierunku ewentualnej choroby układu oddechowego.
Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zasadne jest również udanie się do lekarza, który oceni Pani stan i w razie potrzeby skieruje Panią na spirometrię. Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów w Krakowie znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Polecam również artykuł:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Zapraszam również do mojego gabinetu w Krakowie:
www.gabinet-nest.com

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej