Trzynastoletnia córka i obfite upławy. Czy to źle?

Witam! Gdy robię pranie na majteczkach mojej 13-letniej córki od ok. 1,5 zauważyłam żółtą wydzielinę. Dotychczas nie zwracałam na to dużej uwagi. Jednak od niedawna tego śluzu jest coraz więcej, córka zaczęła więcej jeść. Na koniec dodam, że nie ma miesiączki. Czy mam powód do zmartwień, czy to normalne w jej wieku? Z góry dziękuję!
ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Żółtawo-biały śluz może być fizjologicznym objawem zmian hormonalnych zachodzących w okresie dojrzewania. Jeżeli nie jest cuchnący, szczególnie obfity, nie towarzyszą mu inne niepokojące objawy typu podwyższona temperatura czy ból podbrzusza, świąd lub pieczenie w okolicach intymnych, to nie oznacza stanu zapalnego i nie powinien być powodem do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie!