Ucisk i drganie w mostku u 33-latka

Witam. Mam 33 lata i od jakiś 2 tyg odczuwam szczególnie wieczorem takie dziwne uczucie w klatce piersiowej tak na wysokości mostka jak by mnie coś uderzyło przeskoczylo serce nie wiem jak to nazwać. Odczuwam też jak by mi coś w gardle zalegalo. .serce przebadalem,płuca też i jes ok. To uczucie przeskoku bądź drgania w klatce sprawia mi duży dyskomfort.Gdzie z tym się udać, co to może byc

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Dyskomfort w klatce piersiowej może również wynikać z refluksu żołądkowo-przełykowego (przyczyną schorzenia może być m.in. przepuklina rozworu przełykowego przepony). Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze właściwe postępowanie. Pozdrawiam.