Uciskający ból głowy po zjedzeniu białej czekolady

Witam, od bardzo dawna, w zasadzie od dziecka zauwazylam, ze po zjedzeniu bialej czekolady, nawet w malych ilosciach, mam uciskajacy bol glowy, ktoremu towarzysza mdlosci. Czy to moze miec jakis zwiazek?

Czekolada zawiera dużo flawonoidów wykazujących korzystne dla zdrowia przeciwdziałanie utlenianiu się pierwiastków i związków (tzw. działanie antyoksydacyjne). Jednak dla osób cierpiących na migreny spożycie właśnie czekolady gorzkiej stwarza największe ryzyko wywołania tej dolegliwości. Czekolady mleczna i biała, w umiarkowanych ilościach, są najczęściej dobrze tolerowane. Oprócz rodzaju istotna jest również ilość spożywanej czekolady – u każdego inna porcja może wywoływać ból głowy.
Niemniej jednak w prewencji migreny należy zwrócić uwagę na ilość spożywanej czekolady i raczej unikać jedzenia większych porcji.