Uczucie derealizacji u 19-letniej osoby

Witam, jestem dziewczyną mam 19 lat, od bardzo długiego czasu cierpię na uczucie derealizacji, niestety od paru lat tez mam dziwne objawy takie jak uczucie pękania w głowie, przez to wmawiam sobie, ze mam krwiaka mózgu, czasem miałam nierówne źrenice ale minimalnie, poza tym prawidłowo reagują na światło, bólów głowy praktycznie nie mam, ale dzisiaj straciłam czucie w lewej ręce, być może dlatego ze miałam ją chwile przygnieciona lecz zaniepokoiło mnie to i od razu zle się poczułam, co to jest?

Witam Panią,

myślę, że najlepszym rozwiązaniem w Pani sytuacji byłaby bezpośrednia konsultacja u psychologa i równolegle u lekarza psychiatry.

Wiemy obecnie, że w przypadku zespołu derealizacji - depersonalizacji najlepsze efekty daje połączenie psychoterapii i farmakoterapii, bo samo stosowanie leków bez oddziaływań psychoterapeutycznych nie jest efektywne.

I proszę pamiętać, że ze wszystkim można sobie poradzić - zwłaszcza w tak młodym wieku. Trzymam za Panią kciuki!

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Radziłabym skonsultować objawy z lekarzem, najlepiej neurologiem. Jeśli nic badania nie wykażą, to są to najprawdopodobniej objawy zaburzeń lękowych. Warto wtedy porozmawiać z psychologiem - psychoterapeutą. Pozdrawiam

www.pomocpsycholog.pl