Uczucie kołatania serca u 31-letniego mężczyzny

Witam.Dziś rano odczułem coś w rodzaju ''potykania się serca'' ,''przewracania się ''czegoś w klatce piersiowej.W ciągu godziny sytuacja powtórzyła się kilka krotnie.Było to bardzo nie przyjemne uczucie.Wcześniej pamiętam że miały miejsce takie incydenty ale bardzo sporadycznie.Dwa miesiące wcześniej był Holter EKG.Nic nie wykazał.Podczas badania nie było akurat żadnych incydentów.Czy powinienem się martwić? Mam 31lat.Nie przyjmuję żadnych leków.Nie mam nadciśnienia.Mam zaburzenia nerwicowe.

Pisze Pan, że ma zdiagnozowane zaburzenia nerwicowe. Domyślam się, że leczy się Pan z tego powodu zarówno u psychiatry jak i na psychoterapii. Jeśli nie rozpoczął jeszcze Pan leczenia zachęcam do jak najszybszej decyzji o tym. Z treści wiadomości wynika, iż Pana odczucia "potykania się serca", "przewracania się" pojawiają się po raz kolejny i do tego zwiększa się ich częstotliwość. Może to świadczyć o postępowaniu choroby. Pana wyniki EKG są dobre, co sugeruje przyczynę psychologiczną. Tym bardziej warto skorzystać z psychoterapii, która jest skuteczną metodą leczenia i daje dobre efekty.
Agnieszka Lipińska