Silne stresy, kołatanie serc, bóle głowy i problemy z równowagą

Witam. Od pewnego czasu mam długotrwałe silne stresy. Dolegały mi kołatania serca, bóle głowy, problemy z równowagą. Od pewnego czasu mam bóle głowy i drętwienie policzka,ręki,nogi po prawej stronie.Byłem u neurologa, stwierdził podłoże nerwicowe. Boję się jednak, że lekki tęmpy ból głowy po prawej stronie i drętwienie doprowadzi do udaru,wylewu. Czy jest czym się martwić. Bóle i drętwienia są sporadyczne, szczególnie podczas stresu. Proszę o pomoc.

Skoro wyniki badań neurologicznych nie wskazują na fizjologiczne podłoże problemu - proszę rozważyć konsultację psychologiczną. Rzeczywiscie opisane przez Pana problemy mogą być somatycznym objawem zaburzeń nerwicowych i mogą być skutecznie zniwelowane psychoterapią. Za psychologicznym podłożem trudności tym bardziej przemawia fakt, że narastają one w trakcie stresu. Czyli wskazuje to na właśnie somatyczne reakcje w obliczu emocjonalnych trudności. Polecam skonsultować się z psychologiem i podjąć psychoterapię.Pozdrawiam.

Rozpoznane depresja i nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.