Uczucie pieczenia w głowie a depresja połączona z nerwicą lękową

Witam, juz 2 psychiatrow- neurologow stwierdzilo u mnie depresje polaczona z nerwica lekowa. Jestem w trakcie zmiany fluoxetyny na paroxetin. Dzis zaczelam brac paroxetyne. Czy objawy typu pieczenie glowy z prawej strony, dziwne mdlenie z tylu glowy i karku, tak jakby zmeczenie naleza do nerwicy? Ciagle wmawiam sobie rozne choroby :( z badania krwi wyniklo jedynie ze mam niedobor zelaza.. Dziekuje za odpowiedz :(

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

Witam. Nerwica to męcząca choroba. Jej objawem osiowym jest lęk- a celem lęku jest straszenie chorego- wszystkim.Chory w obawie o swoje zdrowie ma tendencję do szukania przyczyn złego samopoczucia. Koncentruje swoja uwagę na różnych dolegliwościach i stąd nieustające przekonanie,że coś się złego dzieje, a w badaniach lekarskich nie ma choroby. Sugeruję wizytę u psychoterapeuty- Jadwiga Broniś- psycholog