Uczucie ciężkości i bólu głowy oraz odrealnienia a nerwica

witam czy uczucie ciezkosci i pelna glowa i bole glowy uczucie jakby bylo sie w innym swiecie moga byc objawem nerwicy? jesli mialam robiona morfologie i jest ok?jak zwalczyc te dolegliwosci?czy niskie cisnienie tez moze byc objawem nerwicy?ciaglego strachu i lęku?i czy doxepin jest dobrym lekiem na te dolegliwosci?

Witam. Uczucie ciężkości, pełna głowa, bóle głowy oraz uczucie jakby było się w innym świecie mogą być objawami nerwicy, ale też zaburzeń psychotycznych lub stanów somatycznych. Przy takich objawach konieczna jest diagnoza lekarska - w pierwszej kolejności psychiatryczna. Psychiatra też powinien poinformować Panią, jakie leczenie będzie najbardziej korzystne. Pozdrawiam

Witam,
objawy nerwicy mogą być bardzo różne, jeśli miała Pani robione podstawowe badania to prawdopodobnie nie trzeba martwić się o zdrowie somatyczne. Choć warto leczyć nerwicę, organizm jest całością psychika i ciało mają na siebie obustronny wpływ, dlatego zawsze warto dbać o zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Doxepin jest stosowany w stanach napięcia, niepokoju, nerwicy, depresji. Wszelkie pytania odnośnie leczenia warto jednak zadać lekarzowi prowadzącemu. W przypadku zaburzeń nerwicowych warto pomyśleć także o psychoterapii, pomaga zwalczać objawy oraz zapobiega ich nawrotom. warto zadbać o swoje zdrowie.

Strach, lęk, objawy somatyczne (jak np bóle głowy, uczucie ciężkości, drżenia, duszności), przy braku fizycznych wskazań (badania wykluczają inne schorzenia) najczęściej wskazują na nerwicę, a tą najlepiej leczy się psychoterapią (czasami są wskazania także do farmakoterapii). Dlatego zachęcam do wizyty u lekarza psychiatry i psychoterapeuty.