Pulsacyjny ból głowy, mrowienie oraz uczucie ucisku w gardle i klatce piersiowej przy nerwicy

Witam serdecznie mam pytanie od kilku dni boli mnie glowa pulsacyjnie przy zginaniu chwilami mrowienie glowy i mam uczucie ucisku w gardle i klatce piersiowej mam wykryta nerwice.od paru dni mam uczucie ze wszytko mi jedno i jestem obojetna i co do meza i co do tego co ze mna bedzie chociaz z 2 strony mam obawe czy cos mi sie nie stanie czy to normalne przy nerwicy

Zobojętnienie, brak motywacji, apatia, lęk, odczuwanie obawy to osiowe objawy zaburzeń ze spektrum nerwic. Polecam podjąć psychoterapię podczas której przepracuje Pani swoje lęki w sposób efektywny i pozwalający na uzyskanie pełnego spokoju w przyszłości. W przypadku zaburzeń lękowych, nerwicowych bardzo dobrze sprawdza się terapia poznawczo-behawioralna. Powodzenia!

Witam,

Według: Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10: "nerwica występuje pod pojęciem zaburzeń psychicznych, które nie ograniczają kontaktu chorego z rzeczywistością, ani jego świadomości, przez co pozostają w granicach zachowań akceptowanych społecznie. Zgodnie z tym systemem diagnostycznym, nerwica stanowi rodzaj zaburzenia psychicznego o podłożu nieorganicznym.
Napięciom i lękom nerwicowym zwykle towarzyszą objawy wegetatywne. Charakterystyczna dla nerwicy jest obecność przejmującego lęku, który czasami przeradza się w krótkie napady paniki trwające około 5-10 minut, dające objawy somatyczne, takie jak ból serca czy nadmierne pocenie się. Objawy te występują, mimo iż narządy wewnętrzne chorego pozostają niezaangażowane i nieuszkodzone. Dla pacjenta są one uciążliwe, a fakt iż z fizycznego punku widzenia wydaje się on być całkowicie zdrowy, wzmaga jego niepewność. W nerwicach układ nerwowy przejmuje kontrole nad procesami fizjologicznymi. Z tego powodu lęk, pobudzenie, niepewność lub inne emocje są intensywnymi impulsami, które stymulują ciało do zmian.
Wśród objawów mogą się znaleźć:
zawroty głowy, omdlenia,duszności,kołatanie serca,obfite
bóle, naprzemiennie odczuwanie ciepła i zima itd"

Zachęcam Panią do skorzystania z porady specjalisty i podjęcia psychoterapii, która umożliwi poradzenie sobie z problemem.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz
https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf