USG a wiek ciąży

Jeżeli na wydruku usg jest napisane: "W jamie przodozgiętej macicy pojedyńczy pęcherzyk ciążowy 5,3mm.Aktualnie nie stwierdza się cech odklejenia pęcherzyka ciążowego.Jajniki obustronne widoczne, z drobnymi pęchezrykami, bez zmian" Prawidłowy obraz ciąży 4/5 tydzień. Z tego wynika, że moja ciąża od zapłodnienia trwa 3 tygodnie? Czy te usg jest dokładne?Bo czytałam, że pęcherzyk żółtkowy powinnien pojawić się do 5tyg 4 dnia ciąży?Czy możliwe że jest to 6tydzień od OM?Czy 5? Proszę o pomoc
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Bardziej wiarygodny od wyników z obliczeń na podstawie OM jest dla nas, lekarzy, obraz widoczny w USG. Na podstawie pomiarów płodu w USG w 9-12 tygodniu ustala się także wiążący termin porodu.