Ustalenie owulacji przy nieregularnych miesiączkach

Jak stwierdzić owulację,przy nieregularnych miesiączkach tzn co 35-40,słyszałam o testach owulacyjnych,może należy co kilka dni iść do lekarza,by ustalił to robiąc usg jajnika?Mam pytanie o zajście w ciąże z tyłozgięciem macicy,czy to prawda,że po wytrysku ejakulatu dobrze jest zmienić pozycję na "nogi do góry" w celu zajścia w ciążę,podobno ułatwia to zajście w ciąże?Ale być może to tylko "lanie wody".Ile należy odczekać po usunięciu Mireny 1-3 cykle?

Aleksander Ropielewski

Najpewniejsze jest USG, które pokaże rozwój pęcherzyków w jajnikach i możłiwy termin owulacji, który dokładnie można będzei ustalić wykonujac test owulacyjny w przewidywanym po USG terminie owulacji. Opisane przez Pani metody zwiększające zajście w ciążę w przypadku tyłozgięcia nie mają potwierdzenia w badaniach.