Utrudnione kontakty z ludźmi po powrocie do pracy po urodzeniu dziecka

Witam mam takie pytanie pracuję w firmie 9 -lat po urodzeniu dziecka wrucilam do pracy już po powrocie do pracy jest rok a ja nie mogę dać sobie rady z tym że rozmawiam np. z koleżanką albo z kolegą i raptem robię się czerwona na twarzy męczy mnie to stasznie bo ja lubiłam zawsze rozmawiąć a teraz się tego boję
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Proszę się zastanowić, dlaczego odczuwa Pani lęk w sytuacji kontaktu interpersonalnego. Czy czuje się Pani gorsza? Czy boi się Pani opinii innych ludzi? Jeśli spróbuje Pani znaleźć przyczyny tego stanu, łatwiej będzie Pani sobie z nim poradzić.
Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Zachęcam Panią do zwyczajnej rozmowy z psychologiem, mogłaby Pani popracować nad samooceną, komunikacją i wyrażaniem siebie - w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Albo skorzystać z warsztatów rozwojowych, na w/w tematy.

Życzę Pani tylko udanych relacji międzyludzkich,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry,
Proszę przypomnieć sobie konkretną sytuację, w której Pani poczuła, że się czerwieni, i wypisać wszystkie myśli (słowa), jakie przychodziły Pani wtedy do głowy. Gdzieś w tych myślach kryje się klucz do Pani problemu. Na początku może to być trudne, dlatego polecam terapię poznawczo-behawioralną, która świetnie radzi sobie w tego typu sytuacjach. Może być prowadzona zarówno osobście, jak i przez internet. Jeśli chciałaby Pani rozpocząć taką terapię, proszę o kontakt.

Pozdrawiam,
Dominika Farley
psychoterapeutka poznawczo-behawioralna
farley.coach na gmail.com