Uzależnienie od Estazolamu i alkoholu u żony

żona ma 60 lat , jest uzależniona od estazolamu i zapija to piwem, sąsiadom opowiada jak to jej źle i niedobrze.Potrafi być cudownym człowiekiem jak wypije traci całkowicie nad sobą kontrole , gdzie mogę szukać pomocy , po powrocie z pracy nigdy nie wiem co zastane z każdym miesiącem jest coraz gorzej,,,,,,,,,,,,, co powinienem zrobić?

Witam,

opisuje Pan typowe objawy dla uzależnienia. Sugeruję, by spróbował Pan nakłonić żonę do podjęcia leczenia uzależnienia (poradnie leczenia uzależnienia, dzienny oddział terapii uzależnień). Warto też, by wziął Pan udział w terapii dla osób współuzależnionych, co da Panu wsparcie i pozwoli inaczej spojrzeć na problem w którym się Państwo znaleźliście.

Pozdrawiam serdecznie,