W jaki sposób można usunąć bliznę na policzku po pogryzieniu przez psa?

witam posiadam blizne na policzku po pogryzieniu przez psa blizna jest stara bo 35 letnia .Chciałam sie zorientowac czy mozna ją w jakis sposób usunąć lub zmienic jej wygląd zeby była mniej widoczna z gory dziekuje za odpowiedzi Maria z Łodzi

Witam,
Wygląd blizny można skorygować używając metod mało inwazyjnych takich jak dermabrazja czy laserowa korekcja np. lasery typu Fraxel. Jeżeli jest to blizna nie kwalifikująca się do mniej inwazyjnych, wymienionych metod to trzeba przeprowadzić zabieg chirurgicznej korekcji, poprawiając fakturę, kształt i nadając bliźnie bardziej naturalny przebieg.

Witam należałoby się zgłosić na konsultację, lekarz obejrzy bliznę, zobaczy jaki jest to rodzaj czy jest ona wklęsła, wypukła, czy w poziomie skóry, jaka jej jest kolorystyka i dobierze metodę spłycenia. Nie zawsze jest możliwość całkowicie usunąć takie starsze blizny ale można dość głęboko je spłycić, za pomocą zabiegów laserowych, peelingów medycznych lub jak są ubytki w skórze za pomocą kwasu hialuronowego.