Mężczyzna , 58 lat Dzień dobry Jestem sześć tygodni po operacji przepukliny pachwinowej prawostronnej z użyciem siatki.Do dnia dzisiejszego utrzymuje się opuchlizna , ból wokół cięcia oraz jąder i członka. Byłem u chirurga przeprowadzającego zabieg i powiedział ,że takie objawy mogą się utrzymywać do trzech miesięcy , Ból nie występuje tylko wtedy jak leżę na lewym boku. Z powodu sztucznej zastawki aortalnej biorę Sintrom Proszę o poradę, jak można sobie ulżyć z w/w dolegliwościami, czy mimo bólu mam spacero
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.
  • Przepuklina pachwinowaPrzepuklina brzuszna to nieprawidłowe przesunięcie się narządów wewnętrznych lub ich części w miejsca, w których nie powinny się znajdować, czyli poza zakres jamy brzusznej. Jedną z najczęściej spotykanych odmian przepuklin brzusznych jest przepuklina pachwinowa.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: