W jaki sposób przebiega badanie poziomu kortyzolu?

Witam. Chciałabym się spytać jak wygląda badanie kortyzolu we krwi. Zapłaciłam 30 zł i pobrano mi krew do badania o 8 rano. Czy jednorazowe badanie krwi wystarczy? W Internecie przeczytałam że badanie kortyzolu określa się w rytmie dobowym pobierając krew rano oraz wieczorem.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Badań "kortyzolu" jest wiele, od sprawdzanie porannego stężenia, przez opisywany cykl dobowy kortyzolu, po badanie wydzielania kortyzolu po prowokacji różnymi lekami.

Po pierwsze to zadam pytanie, w jakim celu badała Pani poziom kortyzolu? Jesli z własnej inicjatywy to proponuję zrezygnować z medycyny internetowej a udać sie do lekarza. W diagnostyce zaburzeń osi przysadkowo-nadnerczowej jest wiele badań zarówno statycznych jak i dynamicznych i proszę zaufać specjaliście.