W jaki sposób zdezynfekować mieszkanie z pleśni i grzybów?

Dezynfekcja powietrza z pleśni/grzybów (zagrzybiala zmywarka, zgniła), wszystko wyzionęło instalacją z rur do powietrza (odór zgnilizny, stęchlizny 2 dni) - w mieszkaniu ma zamieszkac osoba chora, z cieżką alergią, świeżo po zabiegu wycięcia małżowin nosowych, z przewlekłymi i nawracającymi zapaleniami ucha (pseudomonas aeruginosa, drożdzaki) i z niedoborami odporności. Czy jest w ogóle możliwa taka dezynfekcja i bezpieczne zamieszkanie tam? czy pomoże silne ozonowanie lub cokolwiek innego?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli dotyczy to jedynie powietrza to sadze ze Np ozonowanie czy tez inne komercyjne metody powinny być ok. Jeżeli pleśń i itp znajduje się na ścianach to tak naprawdę należałoby skuć tynki i położyć na nowo po zabezpieczeniu ściany