W jakim dniu cyklu zrobić badania TSH i TPO?

Dzień dobry, mam zrobić badanie tsh i tpo i wrócić z wynikami do endokrynolożki- w jakim dniu cyklu powinnam to robić- podczas miesiączki czy owulacji? czy to ma jakieś znaczenie?

Witam Panią,

Faza cyklu nie ma istotnego klinicznie znaczenia przy określaniu stężenia TSH i antyTPO we krwi. Badanie może Pani wykonać w dowolnej fazie cyklu, krew najlepiej pobrać do badania rano na czczo.

Pozdrawiam

Marek Derkacz